Minecraft Taş Kesici Yapımı

Minecraft Taş Kesici Yapımı

Günümüzün hayatta kalma ve rol yapma oyunları içinde en çok oynanan oyunlarından birisi de Minecraft oyunu olarak ön plana çıkar. İsveç menşeili olarak piyasaya sürülen oyun ilk günden bu zamana birçok oyuncuya hitap etmeyi başarmış durumdadır. Minecraft taş kesici yapımı söz konusu olduğunda uygulayacağınız bazı pratik adımlarla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • 3 tane demir çubuk,
  • 2 adet tahta levha,

Bunlara sahip olduktan sonra elinizde bulunan malzemelerinizi envanterinize yerleştirmeniz gerekir. Envanterinize yerleştirdikten sonra yapım masasını açmalısınız. Yapım masası açıldıktan sonra 3×3 kareye konumlanacak şekilde tahta levhaları dizmeniz gerekiyor. Dizim işlemi de tamamlandıktan sonra üstlerine demir çubukları yerleştirin.

Böylelikle taş keçisiniz yapılmış olacaktır. Taş kesiciyi karakterinizin eline almak için kısayol çubuğunu kullanabilirsiniz. Envanterinizdeki taş kesiciye tıklayarak doğrudan elinize alabilirsiniz. Böylece taş kesiciyle blokları daha hızlı bir şekilde kesebileceksiniz. Taş kesicinin kullanıldığı alanlara baktığımızda ise genellikle kaya, taş, obsidyen gibi sert malzemelerin kesilmesinde kullanılıyor.

Minecraft Taş Kesici Yapımı
Minecraft Taş Kesici Yapımı

Özellikle bu malzemelerden eşyalar yapmak istiyorsanız taş kesiciye ihtiyacınız olacaktır. Odunları kesmek için taş kesiciyi kullanamazsınız. Diğer malzemeleri kesmek için farklı kesiciler kullanmanız gerekecektir. Görüldüğü üzere taş kesici yapmak oyunda son derece pratik bir süreçtir. Tahta levhaları bulmak için ağaç kesmeniz yeterli olacaktır. Ağaçları kestikten sonra odunları levha olarak dönüştürerek taş kesici yapımında kullanabilirsiniz.

Minecraft Taş Kesici Ne İşe Yarar?

Hayatta kalma oyunları arasında son yıllarda parlayan ve en çok oynanan 3 boyutlu oyunlardan birisi de Minecraft oyunu olarak ön plana çıkıyor. Oyunun en önemli ekipmanları arasında bulunan taş kesici ekipmanı birçok bloğu daha hızlı bir şekilde kesmenizi sağlar. Özellikle blokları tek hamleyle kırabilme özelliğinin olması taş kesicilerin son derece önemli ekipmanlar olmasındaki en önemli detaylardan birisidir. Böylelikle çok seri bir şekilde blokları keserek daha hızlı olarak işlerinizi yapabileceksiniz.

Taş kesiciler özellikle maden kazımı sırasında ve inşaat yapımından en çok kullanılan araçlardır. Blokları hızlı bir şekilde temizleyerek inşaatlarınızı daha seri ve kolay bir şekilde yapmaya olanaklar tanır. Kolay yapım avantajlarına sahip olması ve birçok alanda kullanılır olması sebebiyle taş kesici ekipmanları oyunun en çok kullanılan ana malzemeleri arasındadır. Örnek vermek gerekirse obsidyenden kale yapmak istiyorsanız veya ev yapmak istiyorsanız obsidyenleri kesmek için kullanmanız gereken aletlerin başında taş kesici bulunur.

Minecraft Taş Kesici Yapımı
Minecraft Taş Kesici Yapımı

Obsidyen kaleler ve evler yaptığınızda zombiler ve diğer canavarlar hiçbir şekilde inşaatınızı bozamazlar. Bu durumda sizlere oyun içinde avantajlar sağlar. İşte tam da bu noktada devreye giren taş kesici ekipman güçlü ve dayanıklı inşaatların yapımında sizlere çok önemli bir avantaj sağlamasıyla ilgileri üzerine çekerek oyuncuların en azla kullandığı ekipmanlardan birisi olarak ön plana çıkmayı başarır.

Minecraft Taş Kesici Maden Kazımı

Minecraft oyununun en önemli işlerinden birisi de madenciliktir. Oyuncular oyunda madencilik yaparak değerli madenleri toplayabilirler. Değerli madenleri toplamak söz konusu olduğunda ise taş kesici son derece önemlidir.

Önemi herkes tarafından bilinen bu ekipman sayesinde elmas ve altın gibi madenleri kolaylıkla kırmadan çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda taş kömürü ve demir gibi madenleri de gene çıkarabilme avantajını sizlere Minecraft taş kesici ekipmanları sunuyor. Ekipmanların son derece kolay yapılır olması ve seri kesim avantajına sahip olması günümüzde bu ekipmanların ayrıcalıklı olmasında önemli rol oynuyor.

Minecraft Taş Kesici Yapımı
Minecraft Taş Kesici Yapımı

Sert blokları kırması bakımından da diğer malzemelerden ayrılan taş kesiciler özellikle obsidyen kayalarının kırılmasını ve toplanmasını sağlar. Obsidyen kırma işlemleri söz konusu olduğunda oyunda obsidyenin kıran en önemli malzeme taş kesicidir. Taş kesici olmadan obsidyenleri kıramaz ve kırmaya kalktığınızda elinizde kesici ekipman kırılır. Dayanıklı ekipmanlar arasında birinci sırada yer alan taş kesicilerle kolay bir şekilde obsidyen malzemelerini aynı zamanda seri olarak kırabilirsiniz.

Blok kesmek başta olmak üzere blok yerlerini temizlemek ve madencilik sırasında daha aşağılara inerek obsidyenin altındakileri görmek bakımından taş kesiciler günümüzde çok önemlidir.  Madencilik ve inşaat projelerinizde kullanabileceğiniz birinci sıradaki ekipman olması sebebiyle özellikle taş kesici malzemeler her daim kaliteli ekipmanlar oldukları kadar hız bakımından da sizlere en iyiyi sunacak ekipmanlar olarak tanınır.

Minecraft Taş Kesici Yapımı
Minecraft Taş Kesici Yapımı

Minecraft Taş Kesici Özellikleri

Minecraft oyuncuları tarafından merak edilen konu başlıklarından birisi de oyunun en güçlü temel silahlarından birisi olan Minecraft taş kesici olarak karşımıza çıkar. Taş kesicilerin özellikleri oldukça geniştir. En önemli özelliği blokları seri ve kolay bir şekilde kesmektir. Özellikle diğer araçlara göre daha hızlı bir şekilde blokları kırma olanağı sunması kesicilerin avantajını gözler önüne seriyor. Sert blokları da kırabilme özelliğinin olması taş kesicileri ön plana çıkaran temel unsurlardan birisidir.

Obsidyen ve elmas gibi sert malzemeleri kırma sürecinde sizlere avantajlar sağlar. Tek hamlede obsidyenin kırabilme olanağının olması ise en büyük avantajıdır. Obsidyeni kırmak özellikle zaman harcayan bir süreçtir. İşte tamda bu noktada devreye giren taş kesici obsidyenin çok hızlı bir şekilde kırmanızda yardımcı olarak kolay bir şekilde malzemeyi envanterinize almanızı sağlayacaktır. Dayanıklılık özelliği gene taş kesicilerin en önemli özellikleri arasındadır.

Diğer malzemelere göre kırılma süresi %60 oranında daha uzun sürer. Geniş kapsamlı inşaat ve madencilik projelerinde dolayısıyla oyunculara avantajlar sağlar. Hazırlanması diğer araçlara göre kolay olduğu için çok kolay ve hızlı bir şekilde taş kesiciler yapabilirsiniz. Sadece birkaç tane demir ve tahta levha sayesinde taş kesici hazırlayabilecek ve böylelikle madencilik projelerinizde önemli bir ekipmana sahip olmuş olacaksınız. Elmas, altın, demir ve diğer madenleri çıkarma bakımından da seri özellikleri bulunur.

 

Rate this post

Yorum yapın