Radyo Dinleme Programları ve En İyi Radyo Kanalları

Müzik dinlemek insanların en fazla sevdikleri aktiviteler arasında yer alır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık kendi müzik listenizi oluşturmanız mümkün oluyor. Bunun yanında yeni şarkıları öğrenmek ve rastgele müzikleri dinlemek ayrı bir keyif olarak tercih ediliyor. Radyolar en eski iletişim teknolojileri arasında yer alır. Televizyondan önce eğlenmek isteyen kişilerin gözdesi olan radyolar, televizyonun daha sonra bilgisayar ve akıllı telefonların geliştirilmesi ile birlikte dinleyici sayısında azalma olmuştur. Bunun yanında radyo dinleme programları hala önemli miktarda kullanıcı bulmaya devam ediyor.

Arabada giderken, yeni güne hazırlanırken ya da günün herhangi bir anında ruhunuzu dinlendirmek ya da eğlenmek istediğinizde radyo dinleme programlarını kullanarak isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Geleneksel radyolar, radyo sinyalleri aracılığı ile dinleyicileri ile buluşuyorlar. Radyo sinyallerinin düzgün alınamadığı yerlerde ise bundan dolayı kesintiler yaşanabiliyor. En iyi radyon kanalları kesilme olmadan dinlemek içinse radyo dinleme programlarının kullanılması yararlı olur.

Bu yazımızda sizlere hem Android hem de İPhone cihazlarınızdan güvenle kullanabileceğiniz radyo dinleme programları hakkında bilgiler veriyoruz. Siz de haklarında bilgi verdiğimiz programlardan birini indirebilir ve akıllı telefonunuz üzerinden istediğiniz her yerden kesintisiz radyo dinlemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

En İyi Radyo Dinleme Programları Listesi

En İyi Radyo Dinleme Programları Listesi

Geliştirilen radyo dinleme programları farklı özellikleri ve uyumlu oldukları cihazlar ile dikkat çekerler. Teknolojinin sürekli geliştiği ve insanların her zaman daha iyi ve daha yeniye sahip olma tutkusu radyo dinleme programlarında da geçerlidir. Bu isteğinizi gerçekleştirebileceğiniz en iyi radyo dinleme programları listesi şu şekildedir:

 • My Tuner
 • iHeart Radyo
 • Karnaval Radyo
 • Tuneln Radyo
 • Power App
 • Radyo Kulesi
 • Andro Turk Radyo
 • Simple Radyo
 • Radyo FM
 • Radioline: Radio & Podcast
 • Accu Radio

My Tuner

My Tuner radyo dinleme programları arasında sunduğu zengin seçenekler ile listenin başında yer almayı hak ediyor. 200’den fazla ülkenin 50 binden fazla radyo kanalını bu uygulama üzerinden bulmanız mümkün oluyor. Uygulama üzerinden istediğiniz radyo kanalını kolayca bulabilmeniz için ülke, bölge hatta şehir şeklinde arama seçenekleri oluşturulmuştur.

Süper FM, Power Turk, Kral FM, Best FM, Kral Pop, Slow Rapyoo, NTV Radyo gibi en fazla dinlenen Türk radyo kanalları da bu uygulamada yer alıyor. Yapmanız gereken, dinlemek istediğiniz müzik türünü belirleyerek radyo kanalını ayarlamak. Hemen ardından en sevdiğiniz şarkıları dinlemeye başlayabiliyorsunuz.

My Tuner üzerinden radyo kanallarını dinlemenin yanında Podcast içeriklerine de erişim sağlayabilirsiniz. Podcast içerikleri ile de keyifli zamanlar geçirmek için ayrıca uygulama indirmenize My Tuner ile gerek kalmıyor. Sadece bu uygulamayı indirmeniz yeterli oluyor

iHeart Radyo

En İyi Radyo Dinleme Programları Listesi

Android ve İPhone cihazlardan rahatça kullanabileceğiniz iHeart Radyo kullanıcı dostu ara yüzü ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Slow, rock, metal, pop, özgün müzik, türkü gibi hoşlandığınız müzik türüne uygun yayın yapan yüzlerce radyo kanalını bu uygulamada kolayca bulabiliyorsunuz.

Her defasında istediğiniz radyo kanalını ayarlamak için zaman kaybetmemeniz adına uygulamada favorilerim bölümü yer alıyor. Siz de istediğiniz radyo kanalını bu bölüme kaydederek istediğiniz an açabilirsiniz. Google Play’de 50 milyondan fazla indirmesi bulunan iHeart Radyo şimdiye kadar en fazla indirilen radyo uygulamaları arasında yer alıyor. Elbette bu özelliğini sunduğu kaliteli hizmet ile başarıyor.

iHeart Radyo üzerinden radyo kanallarını olduğu gibi podcast içeriklerini de dinleme imkanı bulabiliyorsunuz. Yerli ve yabancı radyo kanallarını aynı uygulamadan rahatça bulabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Uygulamayı hemen indirebilir ve müzik dinlemeye başlayabilirsiniz.

Karnaval Radyo

Karnaval Radyo kendi müzik listenizi oluşturabileceğiniz bir uygulama olarak dikkatleri çekiyor. Kullanıcı dostu ara yüzü olmasının yanında sizin en fazla dinlediğiniz müzik türünü algılayarak yeni listeler öneriyor. Joy Türk, Joy Cazz, Metro FM, Joy FM ve daha çok sayıda radyo kanalını da uygulama üzerinden canlı olarak dinlemeniz mümkün oluyor.

1 milyondan fazla indirmeye sahip olan Karnaval Radyo podcast içeriklerine de erişim imkanı sunuyor. Dinlemek istediğiniz müzik türünü de uygulama üzerinden belirleyebiliyorsunuz. Bunun ardından size çalma listeleri ya da radyo kanalları öneriliyor. Hemen Karnaval radyo indirebilir ve dinlemeye başlayabilirsiniz.

Tuneln Radyo

Mobil cihazlardan radyo dinleme keyfini maksimum seviyelere taşıma ve radyo dinleme alışkanlığını tekrar kazandırma konusunda iddialı bir uygulama olarak Tuneln Radyo bulunuyor. Bu iddiasını sürekli yaptığı güncellemeler ile ortaya koymayı başarıyor.

Tuneln Radyo ile yerli ve yabancı 100 binden fazla radyo kanalını dinleme imkanı bulabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden radyo programlarını canlı izleyebiliyorsunuz. Bunun yanında vaktiniz olmadığından dinleyemediğiniz yayınları ise dinleme listesine ekleyerek daha sonra dinleme imkanı bulabiliyorsunuz.

Kullanıcı dostu ara yüzü, geniş radyo kanalı listesi ve sunduğu seçenekler ile favori uygulamanız olmayı hak ediyor. Tuneln Radyo aynı zamanda sizlere binlerce podcast içeriğine ulaşma fırsatını da tanıyor. Favorilerinizi oluşturabileceğiniz HD kalitesinde yayınlar dinleyebileceğiniz uygulamayı hemen akıllı telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Power App

En İyi Radyo Dinleme Programları Listesi

Power APP son derece gelişmiş ara yüzü ve sağlam alt yapısı ile keyifli bir kullanım sunuyor. Power Türk, Power FM, Power Pop ve daha onlarca radyo kanalını tek bir uygulama üzerinden bulmanız Power APP ile mümkün oluyor. Yayınlarda kesilme olmadan, ses kalitesi düşmeden müzik ve radyo yayını dinlemenin keyfini kullanıcılarına yaşatıyor.

Pop, slow, türkü, akustik ve daha çok sayıda müzik türünü bulacağınız yayınlara uygulama üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Modunuz değiştiğinde uygulamada bulunan uygun radyo kanalını ayarlayarak hemen dinlediğiniz müzik türünü de değiştirebilirsiniz.

Podcast içerikleri favorileriniz arasında yer alıyorsa Power APP üzerinden binlerce podcast içeriğine ulaşabileceğinizi bilmelisiniz. Uygulamayı hemen telefonunuza indirebilir ve modunuza göre müzik dinlemeye başlayabilirsiniz.

Radyo Kulesi

Radyo Kulesi içinde bulunan binlerce radyo kanalı ile her yaş grubuna hitap etmeyi başarıyor. Siz de radyo dinleyerek uykuya dalmaktan hoşlanıyorsanız Radyo Kulesi tam size göre bir uygulamadır. Uygulamada 15-30 dakika ya da kendi seçeceğiniz süre ile uyku modunu aktif yapabilirsiniz. Böylece siz uyurken boş yere telefonda radyo çalmaz ve sabah kalktığınızda telefonun şarjının bitmiş olması ile sıkıntı yaşamazsınız.

Kral FM, Joy Türk, Super FM, Alem FM gibi çok sevilen yerli radyo kanallarının yanı sıra yabancı radyon kanallarına da yer veriyor. Radyo Kulesi kullanıcılarına 80’ler, 90’lar, akustik gibi farklı seçenekler sunuyor. Bu seçenekler ile kendi beğeninize uygun müzikleri dinlemeye başlayabiliyorsunuz

Kullanıcı dostu ara yüze sahip olan uygulamayı telefonunuza indirerek yerli ve yabancı eski ve yeni şarkıları dinlemeye başlayabilirsiniz.

Andro Turk Radyo

Andro Turk Radyo en iyi radyo dinleme uygulamaları arasında olmayı hak eden bir program olarak dikkatleri çekiyor. Son teknolojinin kullanıldığı uygulama sizin son dinlediğiniz şarkıları hafızasında tutuyor. Böylece dilediğiniz an onları tekrar dinleme imkanı bulabiliyorsunuz.

Pek çok müzik kategorisinde yayın yapan bu uygulama, binden fazla radyo kanalına yer veriyor. Ayrıca haberleri radyodan takip etmek isteyen kişiler için de haber radyo kanalları da bulunuyor. Uygulamayı indirdikten sonra radyo bildirim ekranından da kontrol edebilir ve istediğiniz radyo kanallarını ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcı dostu ara yüzü ve son teknolojisi ile Andro Turk Radyo sizin de telefonunuzda yer almayı hak ediyor, hemen Google Play Store giriş yaparak uygulamayı indirebilirsiniz.

Simple Radyo

En İyi Radyo Dinleme Programları Listesi

Simple Radyo kullanıcı dostu ara yüzü ile dikkatleri çekiyor. Binden fazla radyo kanalını tek bir uygulama üzerinden bulmanız mümkün oluyor. Binerce radyo kanalı arasında kaybolmanızı önlemek için uygulama size favori kanallarınızı belirleme imkanı sunuyor.

Google Play Store’de 50 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan ender radyo uygulamaları arasında Simple Radyo keyifli kullanımı ile yer alıyor. Sizde hemen uygulamayı indirerek kesintisiz radyo dinlemenin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Radyo FM

Radyo FM yerli ve yabancı binlerce radyo kanalına uygulama üzerinden erişim sağlamanızı mümkün kılıyor. Türkiye’nin en çok dinleyicisi olan radyo kanallarına uygulama üzerinden erişebilirsiniz. Sevdiğiniz kanalları favorilerinize ekleyebilir ve bu şekilde uygulamaya girdiğinizde hemen açabilirsiniz.

Başarılı bir radyo dinleme uygulaması olan Radyo FM kullanması kolay ve keyifli olması ile indirilme sayısını artırmaya devam ediyor. Size indirmeniz için önerebileceğimiz uygulamalar arasında olmayı da hak ediyor.

Radioline: Radio & Podcast

Radioline kullanıcılarına kesintisiz eğlence vadediyor. 60 binden fazla dünyanın pek çok ülkesinde yayın yapan radyo kanallarına uygulama üzerinden erişmek mümkün oluyor. Radyo kanallarının yanında podcast dinlemekten de hoşlanıyorsanız Radioline tam size göre bir uygulamadır.

Pop, rock, hip hop, klasik ve daha çok sayıda müzik türüne uygulama üzerinden erişmeniz mümkün oluyor. Bunun yanında sevdiğiniz radyo kanalını favorilerinize ekleyebiliyorsunuz. Kesintisiz radyo dinlemek istediğinizde Radioline indirebilirsiniz.

Accu Radio

En İyi Radyo Dinleme Programları Listesi

Accu Radio radyo dinlemeye farklı bir boyut kazandırmak isteyen kişilerin beklentisini karşılıyor. Radyolarda spikerlerin uzun konuşmalar yapması dinleyicilerin kanaldan uzaklaşmasına neden olabiliyor. Çok sevilen şarkılar çalınıyor olsa da uzun konuşmalar nedeniyle o kanal kapatılabiliyor. Siz de sevdiğiniz şarkıların arasına uzun konuşmaların girmesini istemiyorsanız Acccu Radyo kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama konuşma bölümlerini geçerek size kesintisiz müzik dinleme keyfi yaşatıyor.

Bu özelliğinin yanında binlerce radyo kanalını dinleyicilerine sunuyor. Farklı radyo kanallarını dinlemek ve yeni şarkılar, yeni şarkıcılar keşfetmek için Accu Radyo doğru seçenek olarak yer alıyor. Kullanıcı dostu ara yüzü ile keyifli bir kullanım sunan uygulamayı hemen telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Modası Hiç Geçmeyen Aktivite Radyo Dinlemek

Hayatta her zaman en iyi seçimlerin yapılması mümkün değildir. Ayrıca seçimler iyi olsa da her zaman aynı keyfi ve mutluluğu vermezler. İnsanların ruh halleri her zaman değişir ve buna uygun müzikler dinlemek isterler. Akıllı telefonlarda ve geliştirilen çeşitli uygulamalarda kendi müzik listenizi oluşturarak dinleme olanağı bulabiliyorsunuz. Elbette bu seçimleri yapabilmenin verdiği keyif önemli bir şey. Ama bir de akışına bırakmanın keyfi de yaşanmalıdır.

Şarkılardan fal tuttum diye yazılan şarkılar insanların radyoda rastgele çalacak şarkılar ile farklı duygular hissedebileceğini ortaya koyuyor. Aynı zamanda radyo dinlerken modunuz düşük olsa da çalan hareketli bir şarkı sizin modunuzun tekrar yükselmesine vesile olabiliyor. Sürekli aynı şarkıları dinlemenin verdiği bıkkınlık hissini yaşamıyor ve yeni şarkılar ve yeni şarkıcılar keşfetme olanağını bulabiliyorsunuz.

Müzik ruhu dinlendiren ve stresi azaltan etkisi ile insanların hayatlarının vazgeçilmezidir. Yoğun şehir hayatında trafikte ilerlerken hatta trafik sıkışık olduğu için ilerleyemezken dahi müzik dinlemek sizi rahatlatacak ve stres olmanızın önüne geçecektir. Stresten kurtulmak ve müzik dinleyerek keyifli zamanlar geçirebilmek için yukarıda adlarını ve özelliklerini verdiğimiz radyo dinleme uygulamaları arasından birini hemen indirebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın