Minecraft Kılıç Büyüleri

Minecraft Kılıç Büyüleri

Minecraft oyuncular tarafından oluşturulan bir sanal dünyada oynanan bir oyundur. Oyuncular hayal güçlerini kullanarak bu dünyayı büyütebilirler. Hayal gücünü geliştiren, rekabetçi ve güçlüklerle başa çıkmayı öğrenmeyi sağlayan bir oyundur. Bu özellikleri ile oyunun çıkmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen gördüğü ilgi artmaya devam eder. Oyunda düşmanların ve canavarların öldürülmesi için çeşitli malzemeler kullanılır. Kullanılan silahlar arasında en etkili olanlar ise kılıçlardır. Minecraft kılıç büyüleri sahip olduğunuz kılıçların etkisinin artmasını sağlar.

Kılıcınızı güçlendirerek büyü yapabilmek için bazı malzemelere ihtiyacınız bulunur. Bunlar arasında büyü masası ilk planda yer alır. Bunun yanında Lapis Lazuli, Örs, Kitaplık, Zımpara taşı, Büyü kitabına da sahip olmanız halinde istediğiniz büyüleri yapabilirsiniz. Yapacağınız büyüler ile kılıçlarınızı olduğu gibi diğer eşyalarınızı da güçlendirebilirsiniz. Onlarca farklı büyü yaparak rakiplerinize karşı avantaj elde edebilirsiniz. Sahip olduğunuz büyülerin hangi seviyeye kadar etkili olduğunu bilmeniz çok önemlidir. O seviyeye kadar kullanmadığınız takdirde büyünüz etkisiz olur ve büyüyü yapmak için harcadığınız çaba boşa gider.

Minecraft Kılıç Büyüleri
Minecraft Kılıç Büyüleri

Minecraft Kılıç Büyüleri Nelerdir?

Minecraft kılıç büyüleri nelerdir gibi hangi büyünün hangi canlıya karşı etkili olduğunu da bilmeniz gerekir. Büyüleri ve onların etkili oldukları canlıları öğrenmeniz halinde rakiplerinizle gireceğiniz savaşlarda öne geçebilirsiniz. Büyü masanızda büyülerinizi yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz. Kılıçlarınızın güçlenmesini sağlayacak büyüler ve etkili oldukları canlıları şu şekilde tanımlamak mümkün olur.

Eklembacaklıların Kıyameti

 1. seviyeye kadar etkili olan bu büyü ile kılıçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Büyünün adından da anlaşıldığı gibi örümcekler, arılar, gümüş balığı, endernitler üzerinde etkili olur. Büyü örs ile yapılır ve kılıçlara olduğu gibi baltalara da yapılır. Eklembacaklıların aldığı hasarı arttırır.

Darbe

 1. seviyeye kadar etkili olan bu büyü kılıçları güçlendirir. Oyunda bazı ölümsüz düşmanlar bulunur ve onlara daha fazla zarar verilmesini sağlar. Büyü yapılmış olan kılıç ile daha çok hasar verebileceğiniz düşmanlar arasında zombies, zombiefied piglins, skeletons strays, drowned, husks, skleton horses, zombie horses, zombie villagers, zoglins, phantoms, wither skeletons, withers bulunur.
Minecraft Kılıç Büyüleri
Minecraft Kılıç Büyüleri

Alevden Çehre

 1. seviyeye kadar bu büyüyü kullanabilirsiniz. Minecraft kılıç büyüleri arasında bulunan alevden çehre büyüsü yapılmış kılıçla düşmana vurduğunuzda onun alev almasını sağlarsınız. 4 saniyelik bir yanma efekti oluşur. Bunun yanında ateşe verilen hayvan et taşıdığı takdirde taşıdığı et pişmiş et olur. Diğer oyunculara karşı kullanıldığında zırhının aşınmasını sağlar. Ayrıca ateş yönü olarak da son derece yararlıdır ve düşmanın kaçış yönünü önler.

Keskinlik

 1. seviyeye kadar etkili olan bu büyüyü kılıcınıza olduğu gibi baltanıza da yapabilirsiniz. Kılıç ya da baltaya uygulandığında çok daha keskin olmasını sağlar. Böylece düşmana vurulduğunda daha fazla hasar alması mümkün olur.

Savurma

Maksimum 2. Seviyeye kadar kullanabileceğiniz bir büyüdür. Kılıcınıza kattığı özel güç ile düşmana vurduğunuzda geri tepmesini sağlar. Normalde vurulduğunda geri tepmenin üç blok fazla olması mümkün olur.

Ganimet

En fazla 3. Seviyeye kadar kılıçlarınıza güç katar. Oldukça zor bulunan bir büyüdür ve bu büyüyü üst seviyelerde kullanmanız halinde daha fazla ganimet elde edebilirsiniz.

Süpürücü Kenar

En fazla 3. Seviyeye kadar kullanılabilen bir büyüdür. Bu büyüyü yaptığınızda kılıcınız ile çok kuvvetli vurmanıza gerek kalmaz. Yavaş vurduğunuzda dahi düşmana yüksek hasar verebilirsiniz. Ayrıca verdiğiniz hasarın dolum süresinin de uzamasını sağlar.

Minecraft Kılıç Büyüleri
Minecraft Kılıç Büyüleri

Minecraft Büyü Tüyoları

Minecraft oynamayı daha eğlenceli hale büyü yaparak getirebilirsiniz. Bunun yanında büyüleri yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde büyülerinizi daha etkili olarak kullanabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Minecraft büyü tüyoları arasında şunlar bulunur.

 • Büyü masası yapın ve büyü kitapları edinerek bunları kolay ulaşabileceğiniz bir yerde saklayın
 • İşinize yarayan bir büyü bulduğunuzda alın ileride daha iyi büyüler bulabilirim diye düşünmeyin önünüze çıkan fırsatı değerlendirin
 • Sahip olduğunuz eşyaların daha etkili olması için fırsatları değerlendirin ve büyü yapın
 • Minecraft büyü yapma sırasında daha etkili büyüleri yapabilmek için diğer oyuncular ile işbirliği yapmanız yararlı olur
 • Büyülerin etkilerini görmek ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek için hata yapmaktan çekinmeyin. Deneme yanılma yolu ile zamanla en etkili büyüleri yapma konusunda ustalaşacağınızı bilmelisiniz
 • Büyü masanızın seviyesini arttırın böylece zaman içinde daha etkili büyüler yapmaya başlayabilirsiniz
 • Yaptığınız büyülerin kaçıncı seviyeye kadar etkili olduğunu bilmelisiniz. Bu şekilde yapacağınız büyüyü maksimum etkili olduğu seviyeye kadar kullanmaya devam edebilirsiniz
 • Büyü eşyalarınız zarar görse de onlardan vazgeçmeyin. Onları tamir etmeyi öğrenin ve tamir ederek büyü yapmaya devam edin

Minecraft Büyü Nasıl Yapılır?

Minecraft büyü nasıl yapılır incelediğinizde büyüleri kendinizin yapabileceğiniz görebilirsiniz. Büyü yapmak için gerekli malzemeleri toplayarak büyüleri yapmaya başlayabilirsiniz. Etkili ve hızlı büyü yapmak için XP famınız olduğunda büyü masanızı onun yanına yerleştirin. Bu şekilde ihtiyacınız olan malzemeleri daha hızlı temin edebilirsiniz. Büyü masanızı 30 seviyeye kadar büyütebilirsiniz. Bunun için 18 kitaplık yapmalısınız. Kitaplıkları yapmanıza yetecek sayıda kitabı ve tahtayı temin etmenin yanında doğru şekilde yerleştirmenizde önemlidir. Yeterli miktarda malzeme olmasına rağmen büyü masanız 30 seviye olmadıysa dizilimi yanlış yaptığınızı düşünmelisiniz.

Minecraft Kılıç Büyüleri
Minecraft Kılıç Büyüleri

Minecraft büyüler yapabilir bunun yanında sandıkları kontrol ederek de büyülere sahip olabilirsiniz. Bunun yanında oyun içinde bazı yerleri kontrol ederek son derece etkili olan büyülere sahip olabilirsiniz. Büyüleri bulduğunuzda kullanabilir ve oyunda istediğiniz ilerlemeyi sağlayabilirsiniz. Minecraft büyüleri gücünüze güç katmanın yanında mor bir renge sahip olmanızı ve ışıldamanızı sağlar. Bu görünümüz rakiplerinizin sizden çekinmesinde etkili olur. Minecraft büyüleri bulabileceğiniz yerler arasında şunlar bulunur.

 • Mineshaft’ta
 • Zindanlarda
 • Tapınaklarda
 • Batmış olan gemilerde
 • End şehirlerinde
 • Gömülü hazinelerde

Rate this post

Yorum yapın