Clash Of Clans Yıldönümü Mücadelesi 2

Dünyanın en çok tercih edilen mücadele oyunlarından birisi olan Clash of Clans milyonlarca insanın hesap oluşturduğu oyunlar arasında yer alıyor. Birden fazla kullanıcının çok severek oynadığı Clash of Clans hakkında bilgileri ele alalım. Burada en basit şekilde ele alacak olursak mobil cihazlardan oynanan strateji oyunlarından birisidir.

Clash of Clans yapımcısı dünyada birçok oyunun da sahibi olan SUPERCELL adlı firmadır. Burada amaç ise bir şehir kurma ve bu şehri diğer kullanıcılar tarafından gelebilecek saldırıdan korumaktır. Ancak bu basit bir şehir kurma oyunlarından birisi değildir. Bundan dolayı 100 milyon üzerinde oyuncusu bulunmaktadır. Clash of Clans çok oyunculu yani multiplayer şeklinde oynanmaktadır.

Clash of Clans kısa adıyla COC Androidlerde ilk kez, 30 Eylül 2013’te sakin ve sessiz bir şekilde Kanada ve Finlandiya üzerinden yayınlamaya başlandı. Bir haftalık kısa bir süre içinde Kanada ve Finlandiya’da beta sürümü yayınlanmaya başlandı. 7 Ekim 2013’te Google Play Store ‘da ilk yerini aldı ve yine ilk çıkışında da olduğu gibi sessiz bir şekilde yayılmaya başladı. Android ve iOS versiyonları yer alan Clash of Clans’la başladığımız zaman bize küçük bir tanıtım üzerinden adım adım nasıl oynanacağı hakkında bilgiler veriyor.

Burada altın ve mor iksir maden seviyelerini geliştirmeniz mümkündür. Böylece saat başına üretimi artırabilirsiniz. Aynı zamanda giriş seviyesi üzerinden de daha hızlı gelişebilirsiniz. Kendi hesabınızda yer alan eklentileri sürekli geliştirmeniz gerekmektedir.

Clash Of Clans Yıldönümü Mücadelesi 2
Clash Of Clans Yıldönümü Mücadelesi 2

Clash Of Clans Sezon Meydan Okuması Nedir?

Clash of Clans sezon mücadelesi oyuncuların görevleri hızlı bir şekilde tamamlamasına ve özel olarak da ödüllerin kilidini açmasına yardımcı olan Clash of Clans özelliklerinden birisidir. Burada yer alan özellik, yeni güncelleme ile tanıtıldı.

Bu etkinlik sayesinde oyuncular, saldırı düğmesinin sağ kısmında yer alan gümüş altın kalkan simgesine dokunup Sezon Mücadeleleri kısmına erişim sağlayabilir. Aynı zamanda Kalkan simgesinin rengi, oyuncunun Altın Bilet satın almasına bağlıdır.

Yıldönümü mücadelesini her ne kadar fazla oynarsanız bir o kadar fazla ödül kazanırsınız. Burada tüm oyuncular Gümüş olarak ödülleri açıp alabilir. Aynı zamanda da altın bilet olan ödülleri almanız için 7. Seviye ve üstü belediye binasına sahipseniz altın bilet satın almanız gerekmektedir.

Burada bir diğer önemli olan sezon bankasıdır. Aynı zamanda her köy baskını yaptığınız zaman topladığınız ganimetler bir süre sonra Sezon Bankasına eklenir. Sezon Bankası içinde biriken kaynakları sezon sonunda almış olursunuz. Altın Biletle beraber aynı zamanda da Sezon Bankasının kapasitesini maksimum 25 milyon şeklinde Altın ve İksir, 250.000’lik Kara İksir olacak şekilde yükseltmeye başlarsınız. Clash Of Clans yıldönümü mücadelesi kaynakları şunlardır;

  • Tek oyuncu saldırısı
  • Çok oyuncu saldırısı
  • Alıştırma seviyesi
  • Mücadele seviyeleri
  • Klan savaşı bonusları
  • Klan savaşı ligi saldırısı

Clash of Clans Sezon Hakkında Bilgiler Nedir?

Burada yer alan depolar tamamen dolu olursa veya burada bulunan kapasitelerinden fazla kaynak elde etmek gerekiyorsa saldırılardan kazanmış olduğunuz yeni kaynaklar Sezon Bankası’na eklenmeyecektir. Sadece depolarınıza sığan kaynaklar yıldönümü mücadele kapsamına alınır.

Clash Of Clans Yıldönümü Mücadelesi 2
Clash Of Clans Yıldönümü Mücadelesi 2

Kaynaklar tamamen dolduktan sonra toplanmış olan kaynaklar sayılmayacaktır. Tüm ganimetlerin tamamen sayıldığından emin olmanız için bankanın dolum işleminden önce Sezon Bankası seviyelerini açıp daha sonra bu bankanızı yükseltildiğinden emin olunuz.

Sezon Bankasında birikmiş olan kaynaklar depolarınızın kapasitesini aşmış olacaktır. Sezon Bankasında yer alan kaynaklar mevcut depolarınıza sığmasa dahi bunları eksiksiz bir şekilde almış olacaksınız.

Clash of Clans Yıldönümü Mücadelesi 2 Ne Zaman Bitecek?

Clash of Clans’ın her sezon düzenlediği etkinliklerden birisi olan Clash of Clans Yıldönümü Mücadelesi 10. Sezon için düzenlenen etkinliklerden birisidir. 2 Ağustos 2023 tarihinde başlayan bu etkinlik 16 Ağustos 2023 tarihinde sona erdi. Sırada ikinci yıldönümü mücadelesi beklenen etkinlik kapsamında oyuncular 10 farklı meydan okumayı bitirdikten sonra ödül havuzundan pay alabilecekler.

Burada 3 yıldız almanız gerekmektedir. 3 yıldız almak için köye saldırma meydan okumasını tamamlamanız gerekiyor. Bunun için bazı ipuçları şunlardır;

  • -Köyün savunmasını iyice analiz ediniz.
  • En iyi saldırı stratejilerinden birisini seçiniz.
  • Birden fazla sayıda birlik ve büyü kullanınız.
  • Saldırıyı dikkatlice planlayınız.

Böylelikle clash of clans yıl dönümü mücadelesi 2 dağıtılan ödüllerden pay sahibi olabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın