2023 CS:GO Rütbeler – Rank Sistemi

Dünyanın en iyi birinci şahıs nişancı oyunlarından birisi olan CS GO açılımıyla Counter-Strike: Global Offensive gün geçtikçe artan bir kitleye sahiptir. 7’den 70’e herkesin severek oynadığı hatta adına birden fazla e spor kulübü de kurulan Cs GO bugün global bir pazara da dönüşmüştür. Bu global pazar üzerinden birden fazla skini, karakteri ve silahı açabiliyor. Kutu alım satımı ile yüksek miktarlarda kazanç sağlanabiliyor.

Bu yazımızda herkes tarafından merak edilen CS GO rütbeleri hakkında bilgileri ele aldık. CS GO farklı rütbelere sahip oyuncuları içinde barındıran bir oyundur. Karakterler bu rütbelere bağlı olarak oyun içindeki kazanımlardan elde edebiliyor. CS GO rütbeleri nedir, ne işe yarar? Hemen bakalım.

CS GO rekabetçi sisteme sahip oyunlardan birisidir. Birçok oyuncu tarafından bilindiği üzere ilk on maç oynanışın ardından belli bir rütbeye yerleştirilmektedir. Burada rekabetçi heyecan başlıyor.: CS: GO’da tam olarak 18 tane rütbe bulunmaktadır, bunlar;

  • Gümüş 1> Gümüş 2> Gümüş 3> Gümüş 4> Seçkin Gümüş> Usta Seçkin Gümüş
  • Altın Nova 1> Altın Nova 2> Altın Nova 3> Altın Nova Muhafız
  • Usta Muhafız 1> Usta Muhafız 2 – Seçkin Muhafız> Güzide Usta Muhafız
  • Efsanevi Kartal> Usta Efsanevi Kartal> Birinci Sınıf Yüce Usta> Dünyaca Seçkin

CS:GO rekabet sistemi üzerine kurulu olduğu için rütbe atlamak zordur. Bunun için tek yapmanız gereken kendinize öncelikle iyi bir program hazırlamak. Bunun için de başlangıçta yer alan güne bot vurarak başlamanız gerekir. Bunu gün geçtikçe istediğiniz sayı kadar kasabilirsiniz. Aynı zamanda gün içinde belli vakitlerde deatmatch oynayarak da maçta vurmuş olduğunuz adam sayısı, topladığınız EDO gibi her şeyi unutup sadece emeğinizin karşılığını almaya odaklanmalısınız.

CS GO Nasıl Rütbe Alınır ve Sıralama Sistemi Nasıl Çalışır?

Eğer oyuna yeni başlıyorsanız rütbe edinmek biraz zaman alacaktır. Rekabet içeren eşleştirmenin kilidini açmanız için ilk olarak Valve tarafından oluşturulan oyun modları içinden herhangi birini oynayıp daha sonra da ikinci seviyeye ulaşmanız gerekiyor.

Bu modlar genelde Basit Eğlence, Silah Yarışı, Yıkım, Tehlike Bölgesi ve Ölüm Maçı gibi isimlerle adlandırılır.  CS GO rütbe işlemi özelliği ile ikinci seviyeye ulaşmanız için de CS GO’nun dereceli maçlarına erişmenize izin verecektir.

10 rekabetçi maç kazanmadan oyunda sıralamanız gösterilmez. Çeşitli seviyeler üzerinden oyuncularla karışık oyunlara yerleştirilmiş olursunuz. Genel olarak da oyuncular yerleştirme maçlarının bir kısmına kadar alt kademelerde yer alan oyuncular ile bir araya gelir.

CS:GO Nasıl Rütbe Atlanır?
CS:GO Nasıl Rütbe Atlanır?

Oyunda yeni açtığınız hesapta oynadığınızdan dolayı 10 galibiyet sonrasına ulaşana kadar günde iki farklı rekabetçi galibiyet ile sınırlandırılmış olacaksınız. Oyunun yetkilileri üst düzey oyuncuları sınırlandırmak için bu özeliği getirtmiştir.

Eskiden bu durum eşitsizliğe neden olmaktaydı. Günde daha çok iki galibiyet alacağınızı öne alacak olursak dereceli eşleştirmelerin beşince gününde de rütbeniz size verilmiş olacaktır. Burada 10 rekabetçi maç kazandığınız zaman aynı zamanda da yetenek grubunuz görünmeye başlayacaktır.

CS GO rütbe aldıktan sonra da burada sıralamanız başlangıç ​​ekranında kullanıcı adınızın alt kısmında ya da maç skor tablosu üzerinde kullanıcı adınızın sağ kısmında görüntülenecektir. Yetenek grubuna yerleştirme işlevinin tam olarak nasıl olduğu da bilinmemektedir. Sıralamanız ve kazanma oranı için de tahminleri ele alıp belli bir zaman soru işaretleri ile baş başa kalsanız da yapımcı şirket bu konu hakkında tam detaylı bilgi vermemektedir.

CS:GO Nasıl Hızlı Rank Atlanır?

CS GO’da hızlı bir şekilde rütbe atlamanın birden fazla yolu vardır. Bunlar şu şekildedir;

  • Sizinle aynı hedefte olan oyuncular ile oynamalısınız. Takım arkadaşları ile sıralamaya girmeniz daha kolaylaşacaktır.
  • Derece konusunda belli bir ciddiyetiniz varsa mutlaka tekli sıralamalardan kaçınmalısınız.
  • Takım oyununu ciddi insanlarla oynamalısınız bu oyunu bilen kişilerle oynadığınız takdirde yükselme olasılığınız da artmış olacaktır.
  • Toksik oyunculardan kazanma hırsı olmayan oyunculardan uzak durunuz.

Yukarda verdiğimiz kriterlere dikkat ettiğiniz zaman oyunda yükselme hızınız da artmış olacaktır. Böylelikle oyunda rütbe edinmek de daha kolay hale gelecektir. Valve CS GO rütbeleri için ilk olarak oyunda belli bir aşama kaydetmenizi istemektedir.

Clash of Clans Yükseltme Seviyeleri” yazımız ilginizi çekebilir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın